AHIRI OLMAYANA HİBE HAYVAN VERİLDİ

İkizdere ilçesinde İl Tarım Müdürlüğü tarafından planlanan Genç Çiftçiye hibe hayvan projesinde hayvan dağıtımında adil olunmadığı iddiası ilçeyi karıştırdı.

    İkizdere Sivrikaya Köyü Muhtarı Proje kapsamında müracaatları olan fakat hayvan verilmeyen genç çiftçilerin sesini duyurmak istediğini söyleyerek ’sesimizi kimse duymuyor. Yapılan uygulama eksik ve yanlış oldu. Yardımda hayvan verilmeyen genç çiftçiler mağdur olmuştur. Şartları tutarak gerçekten hayvancılık yapmak isteyenler mağdur olmuştur. İlçe Tarım Müdürlüğüne müracaat eden birçok genç çiftçimiz haksızlıklar yapıldığını iddia ediyor. Geçen yıl koyun keçi ve arılı kovan projelerinden çoğunlukla aynı çiftçiler yararlandı. Biz istediğimiz ve şartlarımız tuttuğu halde aynı kişilere teslimatlar yapılmıştır. Hayvan teslimatı yapılan bazı çiftçiler köyde değil ilçe merkezinde oturmakta ve ahırları dahi yoktur.

GENÇ ÇİFTÇİ UYGULAMASINDA HUZURSUZLUK İDDİASI
Sivrikaya Köyü Muhtarı Oktay Aksu ’İlçe Tarımdan genç çiftçi hibe projesinde hak edene hayvan verilmedi. Verilen hayvanlar şimdiden satılmak isteniyor ’dedi.

                 AHIRI OLMAYANA HAYVAN VERİLMİŞ

    Ahırı olmayana hayvan nasıl verilir. İki yıl satılamayacak şartıyla verilen hayvanların şimdiden ucuz ucuz elden çıkarıldıklarını duyuyoruz. Bu iddiaların araştırılmasını istiyorum. İlce merkezinde oturan ama köyünde ahırı da olmayan kimselere hayvan niye verilir. Bu iddiaların araştırılması lazım. Muhtar olarak Kaymakamlığımıza ve Başbakanlığa konunun araştırılması için müracaatım oldu. Yetkililerimiz hakkı olana hibe yardımı yapmalı. Onun adamı bu partili diye adam kayırmacılık olduğunda hak sahibi asıl vatandaş mağdur oluyor. Konunun araştırılmasını istiyorum ve yapılan dağıtımların iptal edilmesini isterim’ dedi.

Haber: İSMET KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.