AKP YÜRÜ DEYİNCE OLUYOR

Milyonlarca işsizin KPSS’ye girerek bir kamu kuruluşuna yerleşirim umuduna karşı AKP etiketi taşıyanların KPSS’ye dahi girmeden hızla yükselmesi gözlerden kaçmıyor.

AKP Genel Merkezinde sekreterlik yaptığı basında çıkan bir bayanın hızlı yükselişi dikkat çekiyor.

Parti sekreterliğinden önce kadroya sonra Genel Müdür Yardımcılığına atama.

Mübarek yağma hasanın böreği ye ye bitmez dağıt dağıt bitmez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP Genel Merkezi’nde 13 yıl süreyle sekreterliğini yapan Nesrin Erdoğan KPSS’ siz Kamuda bürokrasiye geçti ve jet hızıyla yükselerek Genel Müdür yardımcısı oldu. Vatana millete hayırlı olsun!

Terfi basamaklarını hızlı atlayan Nesrin Erdoğan isimli zatı muhterem 4 Nisan 2012’de önce ikili kararname ile Başbakanlık Müşavirliği’ne atandı. O tarihte Başbakan olan Erdoğan’ın talimatı ile Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddelerinden yararlandırıldı ve “İstisnai memur’’ kadrosundan, KPSS’ye de girmeden devlet memuru yapıldı.

Merak ettiğim bu ‘istisnai memur kadrosu ’AKP yandaşı olmayan Türk Vatandaşlarına niye uygulanmıyor da her daim AKP yandaşlarına uygulanıyor.

Bizde iltimas yok diyen Başbakan Davutoğlu’na sormak isterdim bu sekreterin atanma ve terfisi iltimas değilse nedir. Atandırıldığı kadro AKP kadrosu değil TC. Devletinin memurluk kadrosudur ve yüksek derecedeki maaşı AKP’den değil milletin Maliyesinden ödeniyor.

BAŞBAKANLIK MÜŞAVİRİ OLDU

1. derece kadrolu+3600 ek göstergeli Başbakanlık Müşaviri oldu. Atama kararnamesinde dönemin Başbakanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Gül’ün imzası var.

Kadrosu ve maaşı Başbakanlıkta gözüken 39 yaşındaki Nesrin Erdoğan, AKP Genel Merkezi’nde Erdoğan’ın özel kaleminde çalışmayı sürdürdü. Erdoğan, Ağustos 2014’de Cumhurbaşkanı seçilerek Köşk’e çıkınca Nesrin Hanım’ın önü daha da açıldı.

2012’de “açıktan” atama ile bazı AKP li yakınlarına yapıldığı gibi kısa yoldan devlet memuru olan Nesrin Erdoğan, o dönem Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak karşılıklı çalıştığı Samsun Milletvekili ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından terfi ettirildi. Kılıç, Erdoğan’ı açık bulunan 1. derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Plan ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcılığı’na atadı.

Çok muhterem Nesrin Erdoğan 20 Ocak 2015’te üçlü kararname ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Genel Müdür Yardımcısı oldu. Kararnamesini Kılıç ile Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.