ANZER KİTABI ÇIKTI

Balı ile dünyanın tanıdığı İkizdere’nin Anzer köyü hakkında hazırlanan kitap tamamlandı.

Bulutlarla komşu Şifalı bal diyarı ANZER ismiyle Ömer Demir tarafından derlenip hazırlanan 200 sahifelik kitapta ANZER köyü coğrafi, kültürel ve tarihsel gelişimi fotoğraflara birlikte yayınlanmış.

Kitabın önsüzünde yazı yazan Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap’yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda olan Anzer yaylası hem doğası hem de ünlü Anzer Balına ev sahipliği yapması dolayısıyla 1991 yılında turizm bölgesi ilan edilmiştir. Yaylada her türlü altyapı mevcuttur. Bitki örtüsü oldukça zengin ve birçok endemik türü burada görmek mümkündür. Bu zenginlik Anzer Balının oluşmasının en büyük sebebidir. Gezi, fotoğraf, rafting, doğa tutkunlarına hitap eden çayırlıkları, yamaçları, dağları, gölleri ve tarihi ahşap evleriyle Anzer bir cennet mekanıdır.

Dünyanın en şifalı balının üretildiği Anzer köyü hakkında tanıtıcı kitap basıldı.

Dünyanın en şifalı balının üretildiği Anzer köyü hakkında tanıtıcı kitap basıldı.

Bu kitapta Anzer’e dair yaylası, şifalı balı, muhteşem tabiatı, kültürü ve yaşantısını şifalı sularına kadar her şeyini detaylarına kadar bulabileceksiniz. Rize Belediyesi olarak, Rize’miz ile ilgili değerleri içeren kitap ve benzeri faaliyetleri desteklemeyi ve topluma ulaşmasını sağlamayı bir borç biliriz. Hazırlanmasında emeği geçen Prof.Dr. Ömer Demir’e şükranlarımı sunuyorum ‘diye yazdı.

Rize Belediyesi Kültür Yayınlarından çıkan kitapın 1.baskısı Ankara’da büyük boy 200 sahife ve kuşe kağıt olarak basıldı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

One Response to ANZER KİTABI ÇIKTI

  1. Kitabın elektornik versiyonuna ulaşmak isteyenler:

    http://omer-demir.net/anzer-e-kitap/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.