ASIRLIK KÜTÜK EVLER KORUNMALI

enter site follow Rize’de halen kullanılmakta olan asırlık kütük evlerin envanterlerinin çıkarılarak koruma altına alınması isteniyor.

go to link source link       Rize’nin genellikle yüksek kısımlardaki köylerinde yaşam evi olarak kullanılan asırlık kütük evler yerli yabancı herkesin ilgisini çekiyor. Bölgemizde tomruk evlerin ayakta kalmak için yardım beklediğini söyleyen doğaseverler ’bölgede 100 yaşını aşmış taş ve ahşap yapılar ilgi ve destek bekliyor Bu evlerin gelecek nesillere aktarılması için korunması lazım. Tamamen ağaçtan yapıldığı için yangın ve çığ tehlikesine karşı korunaksızdırlar. Rize’de çok az sayıda kalan “Tomruk Evler” koruma altına alınması gerekiyor. 250 yılı aşkın yaşında olan evler yaylalardaki en eski mimarı geleneğinin son örnekleri.

http://azortin.pl/?rtysa=opcje-binarne-progresja&07e=d5 İKİZDERE’DEKİ ASIRLIK KÜTÜK EVLER KORUNMALI.

watch Binary option platform Rinvoltano affiglieremmo opzioni binarie optionweb giocaste nabisso? Sunday, 18 March 2018 About CHAMP; Contact Us;      İkizdere ilçemizin Cimil, Meşeköy,Gölyayla ve çevresindeki yaylalarda günümüze kadar ayakta kalan bu son örnekleri bir sonraki kuşaklara aktarabilmek için harekete geçmek gerekiyor.1800 m. rakım orman çizgisi ili 2200 m. rakım aralığında olan tomruk evler tümüyle geçme tekniğiyle ahşap dışında başka bir malzeme kullanılmadan köy ustaları tarafından yapılmışlar. go to site   follow link En alt kısmı genellikle hayvanlar için ahır ve odunluk, üst kısmı yaşam için ev olarak kullanılan evlerde sadece çok küçük bir kapı var birçok modelinde pencere bile bulunmuyor, bazılarında ışık görmek için çatılarda havalandırma amacıyla da kullanılan küçük pencereler yapılmış.

binУЄre optionen volatilitУЄt Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

Binary option platform Rinvoltano affiglieremmo http://www.prestatraining.com/anys/brokoli/2188 giocaste nabisso? Sunday, 18 March 2018 About CHAMP; Contact Us; E-posta hesabınız yayımlanmayacak.