AYI SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

İkizdere ilçesinde Ayı saldırıları köylüleri korkuya sevkederken güvenlik güçleri olaylara sessiz kalıyor.

     İkizdere ilçesinde son yıllarda pek görülmeyen olaylar yaşanıyor.İki gün önce Şimşirli köyünde mezardan ceset çıkarıp kaçıran Ayı veya ayılar bu akşam Güneyce köyünün Erikbayırı Mahallesindede 2 yıl önce toprağa verilen bir cenazeyi çıkararak 15 metre uzağa taşıdı.

GÜNEYCE KÖY  MUHTARI TAŞDELEN: “KORKUYORUZ”

      Güneyce Köyü Muhtarı İsmail Hakkı Taşdelen’köyümüzde korku içinde yaşıyoruz.İki gün önce Şimşirli köyünde mezarları kazıyarak ceset çıkaran ayı veya ayılar bu akşam benim köyümün Erikbayırı Mahallesine gelerek 2 sene önce vefat ederek toprağa verilen bir erkek cesedini mezarından çıkardı.Bunu yapan aynı ayıdır.Mezardan 15 metre uzağa kaçırılan cenazeyi orada bırakan Ayı’lara karşı ne yapacağımızı şaşırdık.Köyde korku içinde yaşıyoruz.Devletimiz bu ayıları korumaktan vazgeçsin.Bize ayı öldürmeyi serbest bıraksınlar.Zira şimdi mezarlıkları beklemeye başladık yarın hangimizin mezarını açacak beklentisi içindeyiz.Ölümüzüde yattığı yerde rahat bırakmıyorlar.  Devlete yalvarıyoruz,ölülerimiz yatığı yerde rahat yatsın.Ayı korkusu yaşamak istemiyoruz.Bunlar sesli  cihazlara alıştı artık korkmuyorlar’dedi.

ÖNCE ŞİMŞİRLİ KÖYÜNDE ŞİMDİ GÜNEYCE KÖYÜNDE AYI MEZARDAN CESET KAÇIRDI.

Haber ve Fotoğraf:İsmet KÖSOĞLU

3 Responses to AYI SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

 1. beybaba beybaba dedi ki:

  Sahipsiz ilçe İkizdere
  İnşaAllah bu feryatları gerekli mevki ve makamlar duyar ve gerekli önlemler alınır

 2. ikizdere.net Anonim dedi ki:

  devlete yalvarmaya gerek yokki devlete haber vermeyede gerek yok çözüm ortadadır ayıları başımızın üstünemi tutacaiız tabiiki hayır yasaklarda çiğnenmek içindirler ilahi kanun değiller kimisi yaralı kimiside böyle zararlı gereği düşünüldü olaya sebebiyet veren ayı yada ayı sülalesinin imhasına itiraz olmaksızın ve derhal bu işlemın yerine getirilmesini ben vatandaş olarak onaylıyorum bu işin şakası yok gerekenı köy halkı yapsın.

 3. Veysel Dayı Veysel Dayı dedi ki:

  Ayıları öldürmeden de çözüm bulunabilir. Laz aklı deyip bir sürü şey yapıyoruz ayılarla mı başa çıkamıyoruz? Öldürmeyin, bırakın yaşasınlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.