BAŞBAKAN RİZE’DE

Başbakan Davutoğlu dün Cumhuriyet Meydanında kendince şov yaptı. AKP Rize teşkilatının ilçe köylerinden taşıyarak doldurmaya çalıştığı meydanda Tayyip Erdoğan’ın mitinglerinin yarısı kadar insan olduğu söylendi.

Başbakanın söylemleri siyasetçi hitabı değil, siyaseti bilmiyor. Erdoğan’ın adeta bir kopyası, arada bir vites değiştirir gibi hızlanıyor ama rampada hemen değişiyor.

Torun Ahmet’in Rizeli olduğunu söylemesi Rahmetli Özal’ın küçük Turgut benzetmesini hatırlattı. Torunu Rizeliyse anası babası sevinsin.

Hazırlanan notları iyi idrak etmediği konuşmasından belli.

Kamuoyunun temelini atmasını beklediği Havalimanı için halen ÇED raporu hazırlanıyor demesi Rize’deki AKP ve adayları için vurulmuş en büyük darbe oldu. Zira Rize teşkilatı Havalimanının nerdeyse bittiğini meydanlarda duyuruyor. Meğerse daha ÇED işlemleri tamamlanmamış. Hayati Yazıcı ile Nusret Bayraktarın kulakları çınladı mı acaba.

Havalimanı başka bahara kaldı mı diyelim ne dersiniz.

İkizdere’de Çay Fabrikası yapılıyor ve 2016 da bitecekmiş de haberimiz yok.

İkizdere’de ÇAYKUR Genel Müdürlüğünün söz verdiği bir Organik Çay Fabrikası vardı. Bir diğeri de Çamlıhemşin’de yapılacaktı. 3 yıldır konuşulan bir hikâye.

30 Mart Yerel seçiminde bile yaptık yapacağız diye seçim propagandası için kullanıldı ama ortada Vaneli Osman dayının dediği gibi fol yok yumurta yok. Yapılması söylenen fabrika için İkizdere’de bedava arazi aranıyor. Vatandaşın bedava yer vermesi isteniyorsa bunun hayalden bile çok öteye olduğunu söylemek isterim. İlçede arazi yok ve yok olduğu için çok kıymetli. Yüksek Okul yapımı içinde aynı gazı vermişlerdi ama çakmağı çakamadan gaz maalesef bitmişti.

AKP kaçak olduğu iddia edilen saraya trilyonlar akıtırken para buluyor İkizdere’ye yapılacak bir Çay Fabrikası için istimlâk parası bulamıyorsa varsın kalsın o yatırım.

Başbakan konulardan o kadar bihaber ki İyidere’de konuşulan Lojistik merkezi bile İkizdere’ye çıkarmış. Seyredenlerde vay be İkizdere’ye yeni bir yatırım var sevincini yaşadı.

2006-2008 Yılları arsında Valilik görevinde bulunan Kasım Esen’in döneminde yapımına başlanılan 35 km.lik İyidere-İkizdere duble yolu halen tamamlanamadı. Sn. Başbakan bu yolun yapılacağını söylüyor. Oysa yolun başlangıcından bu güne Rize’de 4 Vali değişti,5.Vali görevde. Bakanlar, Vekiller geldi geçti değişmeyen bir AKP Hükümeti ve bitmeyen 35 km.lik yol cenaze gibi ortada.

Ovit Tüneliyle bağlantılı olacak olan İkizdere-Ovit Tünel arası ne olacak hiçbir gelişme yok. Proje ve ihale konusunda halkı aydınlatan bilgi veren bir Allah’ın kulu da ortada gözükmüyor.

İyidere-İkizdere arasında bir süredir Güneyce Tüneli ve sanat yapısı olarak devam eden çalışmalar ödeneksizlikten STOP etmiş durumda. Yeni ihale yapılacağı söyleniyor, ne zaman yapılacak o da belli değil. Anlaşılan Başbakan Davutoğlu’nun bunlardan ya haberi yok ya da kendisine bilgi verilmemiş.

Varsa yoksa sakız gibi OVİT Tünelini yapıyoruz söyleniyor. Zaten tek doğru olanda bu. Ovit Tüneli gerçekten yapılıyor ve çalışmalar çok şükür kazasız devam ediyor.

Başbakan Çayın Başkentinde Çayla ilgili fiyat konusunda hiç konuşmadı.12 yılda Çay için yaptıkları ödemelerden bahsetti. Geçmişe mazi diyorlar bizim Rize’de ey Başbakan. Keşke geçmişi değil bu sezon verilecek fiyatı açıklamış olsaydınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.