DAĞCILAR İKİZDERE’DE KAMPTA

Rize (KDRK)Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Kulübü İkizdere ilçesinde 3 günlük eğitim kampına başladı.123 sporcunun katıldığı kamp Pazar günü sona erecek.

KDRK Başkanı Erdoğan Muradoğlu İkizdere’nin Rüzgârlı köyünde geleneksel hale getirilerek her yıl aynı yerde yaptıkları 3 günlük eğitim kampına bugün başladıklarını söyledi.

KDRK’NIN 3 GÜN SÜRELİ İKİZDERE KAMPINA 123 SPORCU KATILIYOR.

 

Başkan Muradoğlu yaptığı açıklamada “Temel eğitim kampını bu yıl onuncu kez düzenliyoruz. Sporcularımızı dağcılık ileri eğitim aşamalarına hazırlıyoruz. İkizdere ve bulunduğumuz Rüzgârlı köyü dağcılık sporu için çok ideal kamp yeri. Kampımız bugün başladı ve 3 gün sürecek.93 öğrenci,30 eğitmen olmak üzere 123 sporcumuz kampta.

KDRK

Kampa katılanlara iple iniş, kaya inişi, emniyetli tırmanış, il yardım, doğada temel dağcılık bilgileri konularında eğitim verilecek. Eğitim 30 eğitmen ve eğitmen yardımcısı tarafından verilecek. İlimiz için faydalı bir kamp olacağını düşünüyoruz. temel eğitim kampımıza UMDE destek veriyor. Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe’ de ilk yardım eğitimi verecek” dedi.

KDRK2

Kampta 32 öğrenci çadırı,1 büyük mutfak çadırı,2 UMDE çadırı,2 arama kurtarma çadırı,15 tanede teknik ekibin kalacağı çadır kuruldu.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.