DEVLET MALI

Devlet malı kullanmanın kanunlara göre düzenlenmiş bir adabı, usulü vardır. Kimler nasıl devletin yani Kamu’nun malını kullanır veya kullanmalı diye kanunlarla düzenlemeler yapılmıştır.

Devlet malı en yüce maldır.

Devlet malını çalan, haksızca kullanan yetim malı yemiş gibidir derdi büyüklerimiz. Uygunsuz kullanma Ahlaka da vicdana da sığmaz.
Savurganlık haramdır, yanlıştır diyen isminde Adalet olduğunu iddia eden(ben ona inanmıyorum)AKP Hükümeti döneminde kamu malı ve kamu imkânlarının hesapsızca yaşadığı bir dönem olmamış.

Türkiye çok zengin bir ülkemidir ki savurganlık ve israf haddini aşmış.

Yıllar önce siyah plakalı araçların Rize’de mesai saatleri dışında görev harici kullanılması hakkındaki bir yazım üzerine zamanın Valisinin bütün kamu kuruşlarına böyle bir uygulamanın yapılmaması konusunda uyarı yazısı gönderilerek bu yazının araçlarda görülecek yerde asılı olduğuna şahit olmuşum.

O zaman var olan Devletin adamları şimdi niye yok. Evde bile lüzumsuz olan lambayı söndürürken Kamu dairelerinde uygulanan savurganlık neyin nesi. Bu çok zengin olduğumuzun göstergesi değildir. Buna kimse beni inandıramaz. Zira sokaklarda halen dilencilerin kol gezdiği,3.500 kişilik asgari ücretli iş için 10 günde (yirmi altı bin otuz bir)26.031 kişinin müracaat etmesi zenginliğimizin işareti asla değildir.

Bu konuya niye girdim, İktidar partisinin Kamu kaynaklarını haksızca kullanmasına dikkat çekmek için.

Adam Vekil bile değil, Bakan eskisi ama AKP adayı zat seçim propagandalarında halen devletin uçağını kullandığı ve Ankara’nın göbeğinde şu an hiçbir Kamu sıfatı olmamasına rağmen Valilik Lojmanında oturuyor olması yüreğime oturdu.

Bunun için diyorum Devletimiz bu kadar zengin mi. Yazılanlara göre(29-30 Nisan 2015 tarihli Millet Gazeteleri)manşetten bu bakan eskisinin vicdanen, huzuren ve ahlaken hiçte uygun olmayan kamu malını kullanmasını kabul edemiyorum. Bakan eskisi Bakanlığı bırakalı 2 ay olmuş halen Devlet Saltanatı sürüyor.

Sizin Adaletiniz nerede. Bunun neresi Adil.

Rize’de bir kamu kuruluşunda otururken emekli olan Lojmanda kaç gün oturabiliyor.

Asgari ücret için 10 günde 25 binden fazla Rizelimin sıra beklediği açlık kuyruğunda olanlar bu dışarıdan atamalı Vekil seçilmemiş AKP li Bakan eskisine haklarını helal eder mi?

One Response to DEVLET MALI

  1. Tracy Tracy dedi ki:

    Reste à espérer qu’ils feront un meilleur casting que les Socialistes pour la bonne du Sofitel.Sinon ce film risque de faire gerber plus qurqa&uo;sutre chose.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.