ESKİ İKİZDERE KAYMAKAMI VALİ OLDU

İkizdere ilçesinde 1995-97 yılları arasında Kaymakamlık yapan Mehmet Emin Bilmez son çıkan kararname ile Ardahan Valiliğine atandı.

  Ardahan Valisi İbrahim Özefe Merkez Valiliğine alınırken yerine M.Emin Bilmez atandı. Vali Mehmet Emin Bilmez İkizdere’den sonra Elazığ- Ağın, Van -Muradiye ve Konya –Sarayönü Kaymakamlığından Ankara Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atanmıştı. İçişleri Bakanlığında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı iken Ardahan Valiliğine atanan Mehmet Emin Bilmez’in ilk kez Vali olması İkizdere ilçesinde sevinçle karşılandı. Son yayımlanan Valiler kararnamesine göre Samsun Valisi eski TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Sakarya Valisi Gavat söylemiyle tanınan Hüseyin Avni Coş,1999-2001 de Rize Vali Yardımcılığından sonra Çorum, İzmir, Diyarbakır ve Malatya Valiliği yapan Mustafa Toprak, 2003 yılında Rize Vali Yardımcılığında bulunan en son Van Valiliği görevinde bulunan İbrahim Taşyapan Merkez Valiliğine atandı.

ESKİ İKİZDERE KAYMAKAMI MEHMET EMİN BİLMEZ ARDAHAN VALİLİĞİNE ATANDI.

      Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Valiliğine, eski Çayeli Kaymakamlarından Karabük Valisi Mehmet Aktaş Şırnak Valiliğine, Kırklareli Valisi Rize gelini Esengül Civelek Muğla Valiliğine eski Of ve en son Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel’de Tunceli Valiliğine atandı.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.