Gazeteci Gözüyle Kısa Notlarım

   İşadamlarımız gümrükte bekletiliyor.

   Rusya‘nın başkenti Moskova‘da yarın başlayacak olan uluslararası moda ve deri fuarına Türkiye‘den giden firmaların 10 saate yakın bir süredir gümrükte bekletildiği öğrenildi. 

   Türkiye Deri Vakfı Başkanı Kıyasettin Temuçin “Başka ülkelerden gelen firmalar 5 dakika içinde geçiyor. Bizim ürünler saatlerce aranıyor. Buradan yarın sabaha kadar çıkmamız zor görünüyor” dedi.

     Moskova‘da yarın kapılarını açacak fuar Türkiye deri sektörünün de yıl boyunca beklediği etkinliklerden biri. Türkiye firmaları bir yıl boyunca hazırladıkları koleksiyonları yarınki fuarda sergilemeyi planlıyor. Fuara katılmak üzere Türkiye‘den giden 60 firmanın yetkilisi dünden beri Moskova‘ya girmek Rusya Gümrüğünde bekletiliyor.

    Dış İşleri ve Ekonomi Bakanlığımızın bu konuda bir açıklama yaparak yardımcı olmaları isteniyor.

                                 Valinin açıklaması

    Dün haberlerde görünce üzüldüm. Askerlerimizde zehirlenme sonucu 150 askerin hastaneye başvurduğu açıklanmış.

    Gelişmeler sonunda Manisa Valisi açıklamada bulundu Vali Mustafa Hakan Güvençer, “Kırkağaç Jandarma Komando Alay Komutanlığındaki rahatsızlık herhangi bir enfeksiyon veya gıda zehirlenmesiyle ilgili olarak ilişkilendirilmedi. Mevsimsel bir mide üşütmesi ve çocuklarımızın birbirinden psikolojik olarak etkilenerek sağlık kuruluşlarına müracaat etmesi vardır’ demiş.

    Adama gülerler be Vali.

    Hangi asker keyfince Hastaneye gider veya gidebilir. Manisa’da bir olumsuzluk olmuş. Gıda zehirlenmesi olduğu kuvvetli iddia, siz psikolojik etkilenmeden bahsediyorsunuz. Allah aşkına inandırıcı olunuz, bu söyleminize kimse inanmaz. 

    Veya o dediğiniz gibi ise biz bu askerlerle mi savaşa gideriz el insaf.

                            Organik Çay Fabrika arsası

     Bir süre önce yazmıştım.

     İkizdere’de yapılacak denilen Çay Fabrikası hiç gündemimizden düşmüş değil.

    Tekrar yazıyorum Fabrika inşaatına başlandığında hakkında bir kez daha yazmayacağım. Yeter ki inşaata başlansın, ama ortada henüz inşaat yapılmaya hazır bir arazi yok belirteyim.

    7 Haziran seçiminin 7 gün öncesi OY kapmak için ilçenin ana caddesine koskocaman ‘İKİZDERE FABRİKASI İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN-AKP’ pankartı asılmıştı. Basında yer alınca yanlış oldu denilerek ertesi gün bu pankart ÇAYKUR’a mal edilerek ’İKİZDERE ÇAYKUR ORGANİK ÇAY FABRİKASI İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN ’diye yazılarak yenilenmişti. Oysa asılan ilk pankartta Fabrikayı AKP yapacaktı diye yazılıydı.

    Olmayan Fabrika arsası konusu halen çözülemedi.

    Orman İdaresi denildi, EPDK denildi şimdide SANKO nun arazi üzerinde hakkı var olduğu söyleniyor. Arazi üzerindeki pürüzlerin giderilmesini bekliyoruz.

     Yetkililer araziyi temizletip ÇAYKUR’a teslim ettiğinde fabrikanın temeli atılacak. İşte ben o günden sonra olmayan Fabrika diye yazı yazmayacağım ve sözümü tutacağım.

                          Ovit Yolu muamması

   Türkiye’nin en uzun Tüneli delindi ama maalesef yolu halen yok.

   Son yazdığım yazı üzerine çok sayıda olumlu eleştiriler aldım.

   En son Milletvekili Sn. Hasan Karal telefonla arayarak konuyu yakından takip ettiğini ve çözmek için çabaladıklarını söyledi.

   Vekilimiz Sn. Karal  Ovit Tüneli ve yolu hakkında her şeyi biliyor.

   Cumhurbaşkanının temelini attığı 14.700 metre uzunluğundaki Ovit Tüneline girecek yol Rize tarafından halen başlanmadı.

    Bu ayıptır.

    Karayolları Genel Müdürlüğünün konuyu çözümlememesi Cumhurbaşkanı ve TBMM Başkanına yapılan bir hakarettir.

    Sn. Karal önemine binaen konuyu umarım hızlandırarak çözer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.