HALK EĞİTİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Halk Eğitim kurs çalışmaları konusunda bir açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz’ Halk Eğitim faaliyetlerini önemsiyoruz. Bu faaliyetler devletimizin halkımıza açılan kapısıdır. İstihdama yönelik kurslara öncelik vermek istiyoruz. Kısa zamanda Ridos Otelde Halk Eğitim çalışmalarımızı tanıtmak için bir stand açma çalışmamız var. Halkı eğitilmiş bir toplum ancak sağlıklı ve başarılı bir nesil yetiştirebilir. Bir torunu eğitmek anneannesini eğitmekle başlar. Halkımızın her türlü talebini imkânlar ölçüsünde karşılamaya hazırız yeter ki bizlerden ihtiyaç duyulan konularda kurs açmamızı istesinler.

İKİZDERE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÂDEM GÜNDÜZ HALK EĞİTİM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ.

2017-2018 eğitim öğretim yılında açılan 8 kursumuz oldu. Halen devam eden kurslarımız var. Makine Nakışları, Giysi, Elde Kurdela, Ferotiko-Rize Bezi, Mutfak Takımı ve İlköğretim öğrencilerine yönelik Kodlama Atolyesinde15 öğrencimizin katıldığı Bilgisayar İşletmenliği kursumuz devam ediyor. Bu kurslarda toplamda Erkek-40 Kadın-76 olmak üzere 116 kursiyerimiz katılım sağlamaktadır. Bugün burada çalışan kurs hocalarımızın katılımlarıyla günlük konuları görüşmek üzere Halk Eğitim mutfağında pişirilen yemeklerden tadarak programımıza devam ettik’ dedi.

İlçede devam eden Halk Eğitim kurslarına incelemede bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Gündüz çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Haber:İSMET KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.