KAYMAKAM HALK EĞİTİM KURSUNDA

http://byoff.org/?q=viagra-canada-prescription-required İKİZDERE GÜRDERE KÖYÜNDE DEVAM EDEN KURDELA KURSUNA 20 BAYAN KATILIYOR.

İkizdere Kaymakamı Abdil Koç Halk Eğitim çalışmalarını yerinde görerek kurslara katılanlardan bilgi alıyor.

İkizdere’nin Gürdere Köyünde daha önce İlkokul olarak kullanılan binada öğrenciler taşımalı eğitimle merkeze taşındığı için sınıflarda şimdi Halka yönelik Kurslar açılıyor.

Gürdere Köyünde halk Eğitim merkezi tarafından açılan Kurdele Kursunda Kurs Hocası Necla Baş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam Abdil Koç’Halk Eğitim kurslarımızda isteyen herkese eğitim veriliyor. Köyde oturan genç kız ve hanımlarımızın bu kurslara katılmasını istiyorum. Bu kurslarda ne eksiğiniz ihtiyacınız varsa mümkün olduğunca biz gidermeye çalışacağız. Halk Eğitim Müdürlüğümüzün açtığı kursları çok önemsiyoruz. Gürdere köyümüzde evlerinde oturan bayanlarımızın kursa katılması güzel bir gelişme. Burada Feretiko üretimine yönelik tezgâhlar kurulmuş. Bu tezgâhlarda üretim olmalı. Kurs hocalarımız feretiko dokumasını öğreterek yaygınlaştırmalıdır’dedi.

2011 yılında onarılarak Halk Eğitim çalışmalarına tahsis edilen okul binasında genelde kadınlara yönelik kursa açtıklarını söyleyen Kurdele Kursu hocası Necla Baş’burada evlerinde iş yapmayan kadınlarımıza yönelik çalışmamız var. Şu anda Kurdele kursumuz devam ediyor. Kursumuzda nakışta öğretiyoruz. Burada havlu, seccade, abajur gibi ev eşyalarını işlediklerini ‘söyledi.

Kaymakamın köy gezisinde İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Emrullah Kolcu ve Gürdere Köyü Muhtarı Orhan TAT’da hazır bulundu.


Kaymakam Gürdere Köyündeki Halk Eğitim kursunda.

Haber ve fotoğraf:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.