HAMDUSENA YAYLASINA YOL İSTİYOR!

İlçenin Yağcılar köyünde hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Bilgin ailesinin sırtında Keçi yavrusu taşımasıyla daha çok tanınan küçük kızı Hamdüsena Bilgin ‘yaylamızın yolunun yapılmasını istiyoruz’ dedi.

      Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Bilgin ailesinin keçisiyle ünlü kızı Hamdüsena Bilgin sosyal medya üzerinden seslenerek yayla yollarının yapılmasını istedi. Hamdüsena Bilgin sosyal medya üzerindeki açıklamasında ’Çok değerli arkadaşlarım bu resmi paylaşmanızı istiyorum.

SIRTIMDA HAYVAN TAŞIMAK İSTEMİYORUM, YORULDUM DİYEN HAMDÜSENA BİLGİN YOL İSTİYOR.

Bu fotoğrafım bütün yöneticilerimize gitsin. Üç saat sırtımıza yiyeceklerimizle, yürümeye gücü yetmeyen hayvanlarımızı Sırtımızda taşıyarak yaylaya ulaşıyoruz, devletimizden 15 yıldır yol istiyoruz’ dedi.

KEÇİSİNİ SIRTINDA TAŞIMASIYLA TANINAN HAMDÜSENA YAYLASINA YOL İSTİYOR !

      İkizdere’nin yolu olmayan tek yaylalarının kendi yaylaları olan BOYADÜZÜ yaylası olduğunu söyleyen Hamdüsena’nın babası Atilla Bilgin ise yaptığı açıklamada ’Yağcılar köyümüzden yaylamıza gitmek zorundayız. Bahar gelince köyde kalamayız hayvanlarımız mecburen yaylaya gider. Orada daha fazla otlayacak alanlarımız var. 15 senedir yol diye bağırıyoruz sesimizi duyan olmadı.Bugüne kadar çok istememize rağmen toplam 5 km.lik bir yolumuz yapılmadı. Çamlık köyüne varmadan sağ taraftan yaya gittiğimiz yaylamıza ağır şartlar içinde malzeme taşıyoruz. Bütün eşyalarımızı sırtımızda taşırız. Kızım Hamdüsena’nın hayvan sevgisini dünya öğrendi. Hamdüsena yürüyemeyen kuzu yavrularını sepetine koyarak yaylaya götürüyor. Büyüklerimiz sırtında 50 kg. Yük ile yaylaya yürüyerek gidiyor, hangi çağda yaşıyoruz, devletimizden fazla bir şey istemiyoruz yapılması da çok kolay olan 5 km.lik yayla yolumuzun yapılmasını istiyoruz’dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.