İDAK BİNGÖL ŞEHİTLİĞİNDE

İkizdere Arama Kurtarma (İDAK)ekibi Cumhuriyetin kuruluşunun 94.yılı anısına Bingöl Şehitlerini unutmadı.

     Elazığ-Bingöl karayolunda 24 Mayıs 1993 tarihinde bölücü PKK hainleri tarafından pusuya düşürülerek kalleşçe şehit edilen 33 askerimizin anıtını ziyaret eden İkizdere İDAK ekibi şehitlerimize dua okuyarak olayı şiddetle kınadılar.

24 Mayıs 1993 tarihinde meydana gelen haince saldırıda silahsız 33 askerin kurşuna dizilerek şehit edildiğini söyleyen İDAK Başkan Yardımcısı Şenol KUY 33 Asker şehitliğinde bir konuşma yaptı.

İkizdere Arama Kurtarma Ekibi Cumhuriyet’in 94.yılında şehitleri unutmadı.

Şenol Kuy konuşmasında’ “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıldönümü kutlaması etkinliğinde biz İDAK olarak böyle bir faaliyette bulunmak istedik. Şehitlerimizi dün olduğu gibi bugünde unutmadık yarında unutmayacağız. Bu vatan kolay kurtarılmadı, bu Cumhuriyet kolay kurulmadı.24 yıl önce 33 silahsız genç evladımız burada haince pusuya düşürülerek şehit edilmiştir. Bölücü hainlere şunu bilsinler ki bu vatan kolay bırakılacak bir toprak parçası değildir. Öyle inanıyorum ki çapulcu vatan haini eşkıyalar en ağır cezalara çarptırılacaktır. Hainler tarafından burada 33 askerimiz şehit edilmiş ama bu şehitlerin üzerlerinden tam 1547 kurşun çıkarılmıştır. Bu barbarlığı yapan satılık hainler ergeç hak ettikleri cezayı bulacaklardır.1547 kurşundan adam başı kaç kurşun düştüğünü düşünün arkadaşlar. Türkiyenin sahipsiz olmadığını biz Rize İkizdere’den Bingöl’deki bu anıta turistik seyahat için gelmedik. Şehitlerimizin unutulmadığını buraya gelerek bir kez daha göstermiş olduk. Allah’tan şehitlerimize rahmetler diliyorum” dedi.

CUMHURİYETİN 94.YILI ANISINA İDAK BİNGÖL ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ.

     İDAK ekibi bundan böyle her Cumhuriyet Kutlamasında 33 asker anıtına gelerek bu ziyaretlerini geleneksel duruma getireceklerini belirttiler.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.