KARAL;”İKİZDERE TÜNELLE GEÇİLECEK”

Rize Milletvekili Hasan Karal, İyidere-İkizdere 2. Etap karayolu çalışmaları hakkında Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve yüklenici firma yetkilerinden bilgiler aldı.

AKP Rize Milletvekili Hasan Karal yol yapım şantiyesinde incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada, “Rize’nin her anlamda yaşanabilir ve kalkınan bir şehir olmasını arzu ediyoruz. Gayretimiz ve çalışmalarımız bu yönde tüm hızıyla devam etmektedir. Ovit Tüneli, Rize Havalimanı ve Rize Lojistik Merkezi bunların başında geliyor. Bu yatırımların Rize’mize kazandıracağı ivme ile birlikte ileride daha büyük yatırımları ve projelerin zeminini hazırlamış olacağız. Meclis çalışmalarımdan ve yoğun geçen yurt dışı programlarımdan sonra ilk anda hemen memleketime geliyorum”.

RİZE-ERZURUM DUBLE YOL ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEYEN MİLLETVEKİLİ HASAN KARAL ’KARAYOLLARI EKİPLERİMİZ İKİZDERE İLÇE MERKEZİNİ 3340 METRE TÜNELLE GEÇME KARARI VERDİLER

“Bende büyükşehirlerde lüks yerlerde zamanımı geçirebilirdim, tatil yapabilirdim, ancak benim sorumlu olduğum bölge ve hemşerilerim var. Rize’min ve Rizeli hemşerilerimin sorunlarını çözmek benim görevim. Aslında görevimin de ötesinde. Ben bunu zevkle ve aşkla yapıyorum. Memleketime ve hemşerilerime gönülden bağlıyım. Bu hafta sonu da Rize’mizde yapılan devam eden önemli yatırımları inceleme fırsatı bulduk.

İKİZDERE TÜNELLE GEÇİLİYOR

10. Karayolları Bölge Müdürümüz Selahattin Bayramçavuş ile bölgemizde devam eden karayolları çalışmalarını inceledik. Çok önemli ölçüde mesafeler kat edildi. İlk kez bu kış Ovit Tünelinden ulaşım sağlanıyor. Ovit Tüneli ve devamında bağlantılı tünel ve yol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 38 km.lik İyidere-İkizdere arasında 10.500 metre uzunluğunda çift tüplü tüneller yapılıyor. Bu proje kapsamında İyidere-İkizdere duble yolunda birçok tünelde çalışma var. Hurmalık, Güneyce ve İkizdere Tünelleri önemli bir çalışma.2018 yılında tamamlanması gereken 850 metrelik Hurmalık-1 ve 750 metrelik Hurmalık-2 tünelleri delme işlemine başlandı.2018 de bu tüneller tamamlanacak.4025 metrelik Güneyce ve 790 metrelik T2 Tünellerini de bu yıl inşallah ulaşıma açacağız.650 Milyon liralık bu proje 1200 günde tamamlanacak. Yüklenici firma çalışmalarına Karayolları ekiplerinin kontrolünde devam ediyor’dedi.

KARAL:”DUBLE YOL İKİZDEREYE KADAR 1200 GÜNDE TAMAMLANMIŞ OLACAK”

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.