KIRK BİR YAŞINDA BİR GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDU

Rize’nin İkizdere ilçesinde özel bir işyerinde çalışan ve sağlık sorunları dolasıyla bugüne kadar askerlik yapmayan 1976 doğumlu Levent Arslan İkizdere Jandarma Komutanlığında 1 günlüğüne resmi elbise giyerek görevini tamamladı.

SAĞLIĞI ELVERİŞLİ OLMADIĞI İÇİN BUGÜNE KADAR ASKERLİK YAPAMAYAN LEVENT ARSLAN İKİZDERE JANDARMA KOMUTANLIĞINDA 1 GÜN VATANİ GÖREVİNİ YAPTI.

    Sağlık problemi dolayısıyla vatan görev borcu olan askerlik görevini yapamadığı için hep üzüntü içinde yaşayan Levent Arslan İkizdere Jandarma Komutanlığında asker elbisesi giyerek komutanlıkta asker tıraşı oldu, nöbet tuttu, trafikçilerle birlikte alkol kontrol muayenesi yaptı.

41 YAŞINDA LEVENT ARSLAN 1 GÜNLÜĞÜNE ASKER OLDU.

Bir günlükte olsa askerlik yaptığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Levent Arslan ’sağlık konusunda bazı problemlerim olduğu için askerlik görevimi yapamadım. Askerlik vatani bir görevdir. Bazıları gibi ben askerlikten kaçmadım. Askerleri ve askerliği çok seviyorum. Arkadaşlarım askere giderken ben niye gidemiyorum diye çok üzülürdüm. İkizdere Jandarma Komutanlığı bana sahip çıktı. En üst komutanımdan en alt rütbeye kadar bütün görevli asker arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bana 1 gün 24 saat de olsa askerlik yaptırarak o güzel duyguyu yaşattılar. Asker Tıraşı oldum, nöbet tuttum elime silah verdiler, yol kontrolünde bulundum. Her asker gibi karavanadan yemek yemek için sıraya girdim ve yemeğimi yedim. Allah’tan daha ne isteyeyim. Çok sevdiğim askerlik görevini yapmama sebep olan yardımcı olan İkizdere Jandarma Komutanlığına teşekkür ediyorum, Bu iyiliği bir günlükte olsa layıkıyla giydiğim bu güzel üniformayı ve askerliğimi ömrümce unutmayacağım’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.