OVİT TÜNELİ MARKA BİR ÇALIŞMADIR, TAMAMLANACAK !

AKP Rize İl Başkanı Muhammet Avcı henüz proje ve ihalesi yapılmayan İkizdere-Ovit tüneli güzergâhında çalışmaların devam ettiğini söyledi.

     Cumhurbaşkanı ve Başbakanın çok özel ilgi gösterdiği ve konuyu yakından bildikleri Ovit Tüneline çıkan yolda çift gidiş geliş olması gereken yeni güzergah için hiçbir çalışma olmaması konusundaki şikayetlere cevap veren AKP Rize İl Başkanı Muhammet Avcı Gazeteci ismet Kösoğlu’na özel açıklamada bulundu.

AKP İL BAŞKANI MUHAMMET AVCI;”OVİT TÜNELİ MARKA BİR ÇALIŞMADIR, TAMAMLAYACAĞIZ”

Başkan Avcı;”Türkiye’nin en uzun dünyamım 3. uzun tünel olan Ovit Tünelinde delme çalışması Kasım ayında tamamlandı. Cumhurbaşkanımızın Başbakan iken 2012 yılında temelini attığı 14.700 metre uzunluğundaki Ovit Tünelinde 2016 yılının Kasım ayında delme işlemi tamamlanmıştı. Delme tamamlanma törenine Başbakan Binali Yıldırım bizzat katılarak Tünele çıkan yolların tamamının İyidereden-Ovit tünelinde kadar 2 gidiş iki geliş olmak üzere yapılacağını söylemişti. Başbakanımızın bu yol üzerinde özel bir ilgisi vardır. KGM’de proje ve ihale çalışmaları hazırlanıyor, umuyorum en kısa zamanda yol yapım çalışmalarına başlanır. Ayrıca bu tünel biliyorsunuz iktidarımızın prestij projesidir.1880 yılından bu yana konuşulan bir olayın gerçekleşmesi bizim iktidara nasip olmuştur. Dolayısıyla yolunu da yapmak bizim görevimizdir” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.