TRAFİKTE ÇAMURLU MALZEME TAŞIMAK SERBEST Mİ?

İyidere-İkizdere arasındaki karayolunda iş kamyonlarının bilinçsizce trafikte yol alması tehlike saçıyor. Şimdilik araç plakası yazmıyorum. İstenildiğinde yazdığım plakaları hemen servis edebilirim.

    İşini adam gibi yapana sözüm yok.

   Karayolunda kasasından su çamur akıtarak giden damperli kamyonlar sürücüler ve benim için baş belası. Yolda bu araçlar tehlikeli oluyor.

   Hafriyat işinde galiba çok para var ki dereden malzeme taşıyan damperli kamyonlar su çamur sızdıra sızdıra trafikte seyrediyor.

   Dikkat ettim hafta sonları yolda trafikçiler olmaz düşüncesiyle belkide daha fazla taşınma yani sefer yapılıyor. Karayolunda araçları tehlikeye düşüren her türlü malzeme taşımanın yasak olduğunu bu sürücülerde bilmeli.

   Göz göre göre kasasından su ve çamur akıtarak İkizdere-Şimşirliden aşağıya doğru mıcır tesislerine kadar malzeme getiren damperli kamyonlara TRAFİK EKİPLERİ daha sık kontrol yapmalı.

    Rize de Trabzon’da Karadeniz Sahil Karayolunda kamyondan nasıl çamurlu su akıtıp gidilemiyorsa İkizdere-İyidere güzergâhında da buna uyulmalı.

    Yol veya Tünel çalışması burada bahane edilmesin.

    Ben şahsen tertemiz yıkayarak Rize ye gitmek için yola çıktığımda bu araçlardan sızan çamurlu sular sonucu kısa sürede aracımın çevresi çamurla sıvanmış gibi oluyor. Benim veya diğer sürücülerin suçu ne. Araçları tertemiz yolda niye çamurla sıvansın.

    İkizdere Jandarma Trafik ekiplerini bu konuda daha hassas olmaya davet ediyorum.

     Ben trafik kurallarına nasıl riayete diyorsam trafikte seyreden bütün araç sürücüleri de uymalıdır. Birileri daha çok para kazanacak diye o hırsla dereden aldığı çakıl kum vs. malzemeyi ıslak bir şekilde kamyon kasasına yüklememeli ve yükleyemez. Yükleme yapanlara da en ağır cezalar uygulanmalıdır. Bu damperli kamyonlara dur denmeyecekse plakalarını görüntüleyip daha açık haberleştireceğim haberinizi olsun.

One Response to TRAFİKTE ÇAMURLU MALZEME TAŞIMAK SERBEST Mİ?

 1. Atilla Cengiz Atilla Cengiz dedi ki:

  Sn, Köseoğlu,
  Ben 57 yaşında Makina Mühendisi olan ve serbest çalışan biriyim. Uzun yollardır;
  Atasözleri,
  Ünlü Sözler,
  Araç Arkası Yazılar,
  Anonim Sözler,
  Murphy’nin Kuralları,
  Bunları Biliyor Musunuz?
  Tarihte Bugün başlıkları altında biriktiriyorum. Arşivimde bu katagorilerde 100.000’in üzerinde söz mevcut. Sizden ricam yörenize ait; Atasözü ve Söyleyeni belli olan ünlü söz varda göndermeniz.
  Verdiğim zahmet ve rahatsızlıktan ötürü peşinen özür diler işlerinizde kolaylıklar dilerim.
  Saygılarımla,
  Atilla Cengiz
  0.532.291 22 30

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.