ÜSKÜDAR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜNE İLYAS TEKİN ATANDI

İstanbul-Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan İlyas Tekin’i Rizeli hemşerileri ziyaret ederek hayırlı olsun dedi.

     İstanbul Eski Milletvekili Bozkurt Yaşar Öztürk başkanlığındaki Rize platformu ekibine teşekkür eden Üsküdar Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ‘Değerli hemşerilerimiz Rize Platform temsilcileri değerli dostlarımıza çok teşekkür ederim. Sağ olunuz. Allah (cc) razı olsun. Yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman hazırım’dedi

    İlyas Tekin,1956 yılında Rize´nin İkizdere İlçesinin Ilıca Köyünde dünyaya geldi. İlk tahsilini köyümde bitirdi. Orta ve lise tahsilini İstanbul Şişli´de tamamladı. 1980 yılında Atatürk Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, 1983´te Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ve daha sonra da Türk Dili Edebiyatı Bölümünü, 1997´de ise Yüksek Lisans eğitimini bitirdi. Üniversite tahsili sırasında gazetecilik yaptı. Günlük bir gazete ile haftalık ve aylık bazı dergilerin yazı işleri müdürlüğü, genel yayın müdürlüğü gibi görevlerde bulundu. HBB televizyonunda programlar yaptı. 1985 yılında İstanbul Ümraniye Lisesinde öğretmenliğe başladı ve 7 yıl Nevzat Ayaz Lisesinde idarecilik yaptı. Eğitim faaliyetlerini sürdürürken bazı gazete ve dergilerde haftalık yazılarına devam etti.

ÜSKÜDAR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE ATANAN İLYAS TEKİN’E HEMŞERİLERİNDEN ZİYARET

 1993 yılında Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak bir süre çalıştıktan sonra 1994 yılında Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı ve bir yıl sonra da 29 Haziran 1995´de Ümraniye Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. Sonra sırasıyla Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi öğretmenliğine, Isparta´nın Yenişarbademli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Bolu Seben Milli Eğitim Müdürlüğüne, Tunceli-Mazgirt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Üsküdar Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu öğretmenliğine, Çankırı- Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, (bir süre bu ilçede Kaymakam Vekili olarak çalıştı), Kadıköy Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu öğretmenliğine, 11 Mayıs2001 tarihinde Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.25.07.2006 tarihinde Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra 24.01.2007 tarihinde Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmış.24.01.2011 Tarihinde Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış ve 18.04.2014 tarihinde ayrılmıştır.

25.09.2017 tarihinde tekrar Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayan İlyas Tekin Arapça ve İngilizce biliyor. Basılmış iki kitabı ve yayınlanmış çok sayıda araştırma inceleme yazısı var. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.