YAYLADA ŞEHİTLERE HATİM

İkizdere Merkez Kur’an kursu öğrencileri şehitleri unutmadı. Manle Yaylasında Şehitlerimiz için Hatim indiren Hafızlar dua etti.

İKİZDERE-MANLE YAYLASINDA MERKEZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİ ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN OKUYUP DUA ETTİ.

    İkizdere İlim ve İrfan Vakfı öncülüğünde İlçe merkezinde Hafızlık eğitimi veren Merkez Kur’an Kursundaki 40 öğrenci hocaları eşliğinde ilçeye 17 km. uzaktaki 200 rakımlı Manle Yaylasına çıkarak Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okuyarak Hatim indirdi toplu dua ettiler. Kuran Kursu yöneticisi Ferşat Saka Yardımcı Hocaları Halil Aydın, Mustafa Topçuoğlu ve Yasin Yağmur ile birlikte yaylaya çıkan 40 kurs öğrencisi yedikleri yemek sonrası şehitlerimiz için kırsal alanda Kur’an-ı Kerim hatmederek dualar okudu.

akıf Başkanı “Yyaz tatilinde bu yaylada kamp yapacağız”

     İkizdere İlim ve İrfan Vakfı Başkanı Metin Tavukçuoğlu kurs öğrencilerinin faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamada ’bu yaylada kursta Kur’an ezberleyen çocuklarımız hem dinlenme hem daha zinde çalışmak için kamp yaptırmayı düşünüyoruz. Yayla halkımızın ve cami yöneticilerimizin desteğiyle burada itikafa girecek arkadaşlarımız için etkinliğimiz olacak. Hayırsever insanlarımızın gayretli destekleri oluyor. Kursumuz yaklaşık 60 yıldır dini hizmetler vermek için çalışıyor. Bugüne kadar yüzlerce hafız yetiştirdik’ dedi.

Haber:İsmet KÖSOĞLU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.